Ruszyły prace związane z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy. Roboty prowadzone są równolegle w Niepołomicach na osiedlu na Wrzosach i w Woli Batorskiej w rejonie drogi wojewódzkiej.
Zakres inwestycji obejmuje budowę:
- sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Na Wrzosach w Niepołomicach,
- sieci kanalizacji sanitarnej w Woli Batorskiej, w rejonie drogi wojewódzkiej.
To zadanie ma na celu uzupełnienie istniejącej infrastruktury aby domknąć brakujących fragmenty sieci tam, gdzie przez lata nie udało się tego zrealizować najczęściej z powodów formalnych czy własnościowych
Arnold Stempak, Prezes Zarządu Infrastruktura Niepołomice sp. z o.o.






Wykonawcą robót została firma Ekoinstal Sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej, wyłoniona spośród kilkunastu ofert złożonych w przetargu. Wartość podpisanej umowy wynosi 544 tys. zł brutto.
Spółka ta od ponad 30 lat specjalizuje się w realizowaniu inwestycji budowlanych i modernizacyjnych z zakresu sieci kanalizacyjnych i wodociągowych.
Na pokrycie wkładu własnego w projekcie FENIX została zaciągnięta pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Rozpoczęcie prac nastąpiło na początku maja. W pierwszej kolejności w terenie pojawili się geodeci, następnie ruszyły roboty budowlane. Tam, gdzie to możliwe – szczególnie w rejonie drogi wojewódzkiej – zastosowane zostaną przewierty, aby ograniczyć ingerencję w nawierzchnię. Zakończenie inwestycji przewidziano w ciągu 120 dni od dnia podpisania umowy.
Krzysztof Zawiła, Prezes Zarządu Ekoinstal sp. z o.o. .
Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) i wpisuje się w działania na rzecz uporządkowania gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Niepołomice.

