Zgłaszanie awarii 24/7
Zgłaszanie awarii 24/7

Jesienne sadzenie drzew

Jesień to czas wytężonej pracy przy sadzeniu drzew i krzewów. Rośliny zasadzone podczas jesiennej aury wiosną rosną wcześniej i są silniejsze.

Podczas niskich temperatur drzewa przechodzą w stan, który można nazwać dla uproszczenia ‘hibernacją’. Fotosynteza zwalnia, a drzewa koncentrują swoją energię na korzeniach. To powoduje, że jesień to świetny czas na ich przesadzanie.

Pozostałe w glebie ciepło sprzyja wzrostowi korzeni, dzięki czemu wiosną drzewa odradzają się szybciej i są w stanie skuteczniej pobierać wodę i składniki odżywcze. A ponieważ jesienne miesiące są mokre, posadzonych drzewek nie trzeba tak intensywnie podlewać.

Niemal 200 zasadzonych drzew

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi pracownicy zasadzili już około 160 drzew, a do końca roku wkopiemy jeszcze kilkadziesiąt sztuk. 

Planując nasadzenia ściśle współpracujemy z Urzędem Miasta i Gminy w Niepołomicach. Dzięki temu sadzenie drzew przebiega kompleksowo i w sposób zorganizowany. 

Część drzew wkopujemy w ramach nasadzeń kompensacyjnych, w miejsce drzew wyciętych pod przebudowę dróg czy chodników. Inne mają na celu budowanie naturalnych barier akustycznych, a jeszcze inne sadzone są ze względów estetycznych czy środowiskowych.

Ty też możesz zasadzić drzewo!

Drzewa to nasi sojusznicy w walce z upałami, ważny elementem kompozycji ogrodów, a także niezawodni producenci tlenu. I choć rosną długo, to warto w nie zainwestować zwłaszcza, że nie trzeba koniecznie wydawać na nie wysokich sum.

Niewielkie sadzonki można kupić już za kilkanaście, a trzymetrowe drzewa za kilkaset złotych. A jeśli trafimy na jedną z akcji Nadleśnictwa Niepołomice (np. SadziMY) to swoją sadzonkę drzewa otrzymamy za darmo. 

Skip to content