Zgłaszanie awarii 24/7
Zgłaszanie awarii 24/7

Bezrozkopowa renowacja kanalizacji

Jesteśmy świadkami pierwszej w historii bezrozkopowej renowacji odcinka kanalizacji ogólnospławnej w Niepołomicach- betonowego kolektora ogólnospławnego fi 500.

Przy zastosowaniu tej innowacyjnej technologii jest realizowana naprawa uszkodzonego odcinka kolektora głównego w rejonie skrzyżowania ul.Zamkowej i ul. Parkowej – bez wyłączania ruchu samochodów, bez naruszenia struktury nawierzchni. Metoda polega na wprowadzeniu do wnętrza kanału specjalnej wykładziny z włókna szklanego ECR, nasączonego żywicą epoksydową, a następnie jej utwardzeniu za pomocą promieni UV. Powstaje w ten sposób nowa, samonośna konstrukcja kanału o lepszych parametrach wytrzymałościowych i hydraulicznych ” powiedział Arnold Stempak, Prezes Zarządu Spółki Wodociągi Niepołomice.

Technologia bezrozkopowa to nowoczesny sposób naprawy sieci. Nasączona żywicami mata jest nakładana na tak zwany ‚paker’ czyli rękaw, który nadmuchiwany sprężonym powietrzem rozprowadza ją wewnątrz uszkodzonej rury.

W miarę rozwijania się rękawa, mata przylega do wewnętrznej części rury tworząc nową, nieprzepuszczalną warstwę z tworzywa sztucznego. Po jej utwardzeniu paker zostaje usunięty z kanału, a rura odzyskuje szczelność.

To nowoczesne rozwiązanie tworzy warstwę odporną na działanie kwasów i zasad oraz umożliwia naprawę sieci bez konieczności kosztownych i czasochłonnych remontów.

Skip to content